fot. PAP/Tomasz Gzell

W Sejmie odbyło się spotkanie opłatkowe parlamentarzystów

W holu głównym Sejmu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe parlamentarzystów. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele prezydiów obu izb parlamentu.

To okazja, aby wśród sporów i politycznych emocji, na chwilę się zatrzymać. Wspólna modlitwa, słowo od metropolity warszawskiego ks. abp. Kazimierza Nycza oraz śpiewanie kolęd. Podczas spotkania parlamentarzyści podzielili się opłatkiem. Spotkanie uświetnił występ warszawskiego Chóru Chłopięcego. Głos zabrali marszałkowie Sejmu i Senatu.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1207612523312287744

Święta Bożego Narodzenia są dobrą okazją, aby sobie przebaczyć, aby dostrzec to, co najważniejsze – powiedziała marszałek Elżbieta Witek.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1207617484817346562

– Zbliżające się święta Bożego Narodzenia mają w sobie jakąś tajemniczą, niesamowitą moc. Są naprawdę wyjątkowe. Chcemy ze sobą być, przebaczamy sobie wiele zaległych spraw, a jesteśmy w miejscu, które jest miejscem sporu. Różnimy się między sobą światopoglądowo, ale to, co nas łączy – jestem o tym przekonana – to dobro naszego kraju, naszego narodu – podkreśliła.

Spotkanie opłatkowe parlamentarzystów odbyło się podczas ostatniego posiedzenia Sejmu w tym roku.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1207626125570166786

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl