fot. PAP/Paweł Supernak

Trwa sejmowe wystąpienie Andrzeja Seremeta

W Sejmie trwa wystąpienie Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta w sprawie upublicznienia akt śledztwa dotyczących nielegalnych podsłuchów. Informację zaplanowano na dwie godziny. Po niej planowane są 10-minutowe wystąpienia klubów. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości domagają się powołania komisji śledczej w sprawie afery taśmowej.

Marszałek Sejmu Radosław Sikorski nie widzi jednak takiej potrzeby. Powiedział, że komisje śledcze nie powinny „służyć czyjemuś interesowi politycznemu”.

Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, podkreśla, że były minister spraw zagranicznych nie powinien zabierać w tej sprawie głosu, ponieważ jest jednym z głównych bohaterów afery.

– Jest stroną, w związku z tym jego stanowisko jest tutaj całkowicie niemiarodajne. Przypomnę też, że o nagraniach, które ujrzały światło dzienne, sam marszałek Sikorski mówi w słowach, które nie nadają się do cytowania, do byłego ministra Rostowskiego, że trzeba wykorzystać komisję śledczą przeciwko Antoniemu Macierewiczowi, aby zniszczyć Prawo i Sprawiedliwość – powiedział Jarosław Gowin.

Biznesmen Zbigniew Stonoga na jednym z portali społecznościowych opublikował zdjęcia akt ze śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej.

Opinia publiczna poznała 13 spośród ponad 20 tomów akt śledztwa. Stonoga otrzymał dziś prokuratorski zakaz publikowania akt śledztwa.

RIRM

drukuj