fot. polskieradio.pl

J. Sasin: 30 sierpnia Sejm zajmie się projektem ustawy o lotach najważniejszych osób w państwie

Sejm 30 sierpnia zajmie się między innymi projektem ustawy o lotach najważniejszych osób w państwie – poinformował wicepremier Jacek Sasin.

Do wczoraj kluby parlamentarne mogły składać uwagi i opinie do przepisów. Projekt wprowadza między innymi zakaz lotów przedstawicieli rodzin oraz centralny rejestr lotów.

Wicepremier Jacek Sasin był pytany na antenie Polskiego Radia o to, czy do ustawy zostaną wprowadzone jeszcze jakieś zmiany.

– Jestem przekonany, że co do zasadniczych założeń projektu to nie może być już mowy o zmianie. Takie kwestie jak kwestie jawności, uregulowania, kto może korzystać z tego transportu i w jakich okolicznościach, zapis, że rodziny nie mogą towarzyszyć członkom delegacji, chyba że są członkami delegacji jak w przypadku Pierwszej Damy, żony premiera – w tedy, kiedy towarzyszą im w oficjalnych podróżach. To zasady, od których nie odstąpimy, natomiast jest kwestia dyskusji o szczegółach – wskazał Jacek Sasin.

Projekt ustawy o lotach służbowych VIP-ów został przygotowany w ramach wspólnych prac między innymi Kancelarii Prezydenta, Sejmu i Senatu, a także klubów parlamentarnych. W prace nie włączyła się jedynie PO.

Przepisy powstały po, tym jak były już marszałek Sejmu Marek Kuchciński zabierał na pokład rządowej maszyny członków rodziny. Oburzyło to opinię publiczną. W efekcie Marek Kuchciński zrezygnował z funkcji szefa niższej izby parlamentu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl