fot. twitter.com/MRiRW_GOV_PL

Ryszard Kamiński nowym wiceministrem rolnictwa

Ryszard Kamiński został nowym wiceministrem rolnictwa. Akt powołania wręczył mu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski – poinformowało biuro prasowe resortu. Kamiński ma się zajmować m.in. rozwojem obszarów wiejskich i wspólną polityką rolną.

Ryszard Kamiński jest doktorem nauk humanistycznych – ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a także absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) w Bydgoszczy.

Od 2006 roku pracował w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie (woj. kujawsko-pomorskie) na stanowisku zastępcy, a następnie dyrektora ośrodka. Wcześniej był m.in. adiunktem w Zakładzie Socjologii i Kultury Wsi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN w Warszawie. Opublikował ponad 40 artykułów w czasopismach i książkach naukowych, dotyczących aktywności społeczności lokalnych, samoorganizacji i działań oddolnych na wsi. Jest również rolnikiem, ma swoje gospodarstwo.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1207629308644249600

Uczestniczył w kilku zespołach badawczych na poziomie europejskim – m.in. w grupie roboczej ds. opracowania koncepcji rozwoju regionalnego i rozwoju obszarów wiejskich Europy „Foresight Blueprint”. Jest polskim ekspertem Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli.

Wiceminister Kamiński będzie zajmował się m.in. tematyką związaną z rozwojem obszarów wiejskich, mechanizmami wspólnej polityki rolnej, nauką i doradztwem rolniczym.

W tym tygodniu ze stanowiskiem wiceministra pożegnał się Ryszard Zarudzki, który m.in. odpowiadał za realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność Ośrodków Doradztwa Rolniczego i nadzorował departament strategii i analiz. Ardanowski podziękował Zarudzkiemu za pracę w MRiRW.

PAP

drukuj