fot. PAP/Adam Warżawa

Ministerstwo rolnictwa przejmie kolejną szkołę rolniczą

Minister Grzegorz Puda podpisał w środę porozumienie z samorządem województwa dolnośląskiego ws. przejęcia od 1 stycznia 2022 r. pod nadzór Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Bożkowie – poinformował resort rolnictwa.

Grzegorz Puda podkreślił, że szkoła rolnicza w Bożkowie, wykorzystując swój potencjał kadrowo-dydaktyczny z pewnością aktywnie włączy się w działania z zakresu edukacji oraz wdrażania wiedzy na obszarach wiejskich, a poprzez dostęp do różnych form kształcenia ustawicznego, stworzy rolnikom i innym mieszkańcom wsi realną szansę podwyższania kwalifikacji zawodowych.

Obecnie na terenie województwa dolnośląskiego funkcjonują dwie szkoły „ministerialne”, tj. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie oraz w Rudnej. Dolnośląski Zespół Szkół w Bożkowie, z stanowić będzie ważne ogniwo w szeroko rozumianej edukacji rolniczej w tym regionie – informuje ministerstwo.

Obecnie zespół szkół w Bożkowie oferuje bogaty zakres kształcenia, od kierunków typowo rolniczych przygotowujących do prowadzenia gospodarstwa rolnego, korzystania z nowoczesnych technik produkcyjnych czy zdobywania wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, po architekturę krajobrazu i weterynarię. Szkoła dysponuje nowoczesnym zapleczem dydaktycznym – „Bożkowskie Centrum Umiejętności”, z pracowniami o podwyższonym standardzie kształcenia praktycznego, a także służącym do przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje rolnicze.

Będzie to już 61 placówka pod nadzorem resort rolnictwa.

PAP

drukuj