fot. pixabay.com

Udaremniony przemyt papierosów na polsko-ukraińskiej granicy

Prawie pół tysiąca paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca busa przez przejście graniczne w Budomierzu na Podkarpaciu. Kontrabanda ukryta była w dachu pojazdu.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, przemyt został wykryty podczas szczegółowej kontroli busa.

„W trakcie kontroli funkcjonariusze wykryli, że w dachu dokonane zostały przeróbki konstrukcyjne. W specjalnych skrytkach ukrytych było prawie pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy” – wskazała rzecznik.

Przeciwko podejrzanemu o przemyt kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Jak podkreśliła Edyta Chabowska, funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko nielegalny towar, ale także przystosowany do przemytu samochód.

W ubiegłym roku funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu udaremnili przemyt w sumie 3,5 mln sztuk papierosów. Jak podała rzeczniczka, w ramach walki z przemytem wszczęto 1,2 tys. postępowań w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe. Wystawiono także 5,3 tys. mandatów karnych na łączną kwotę 2,1 mln zł.

PAP

drukuj