fot. pixabay.com

W. Zełenski chce wprowadzenia sił pokojowych ONZ na Ukrainę

Prezydent Wołodymyr Zełenski chce skierowania sił pokojowych ONZ na Ukrainę. Ukraiński przywódca napisał o tym w czwartek wieczorem na komunikatorze Telegram. Domaga się on także wykluczenia Rosji z międzynarodowego systemu bankowego SWIFT i embarga na dostawy rosyjskiego gazu i ropy naftowej.

„Pomóżcie (naszej) armii dostawami broni i amunicji, poprzyjcie wysłanie na Ukrainę sił pokojowych ONZ” – zaapelował Zełenski do obradujących w Brukseli przywódców Unii Europejskiej.

„Ukraina potrzebuje międzynarodowych gwarancji bezpieczeństwa, jasnej europejskiej perspektywy oraz szybkich i konkretnych działań” – napisał Wołodymyr Zełenski.

W czwartek wieczorem, na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli, przywódcy UE uzgodnili rozszerzenie sankcji wobec Rosji za agresję na Ukrainę.

W czwartek kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, północne oraz południowe granice Ukrainy. W nocy ze środy na czwartek Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast. Celem agresji stały się m.in. Kijów, Charków oraz znajdujące się w obwodzie lwowskim obiekty wojskowe.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl