Mary Wagner w Radiu Maryja, TV Trwam i WSKSiM

Mary Wagner, kanadyjska obrończyni życia więziona za sprzeciw wobec zabijania nienarodzonych, odwiedziła Radio Maryja i TV Trwam. Spotkała się także ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

38 – letnia kanadyjka spędziła w więzieniu blisko dwa lata, za to że modliła się na terenie klinik aborcyjnych w Toronto i przekonywała kobiety do zaniechania zabicia dziecka poczętego. Obrończyni życia od kilku dni przebywa z wizytą w Polsce.

We wtorek dzieliła się swoim świadectwem w Toruniu. Podczas Rozmów Niedokończonych w Radiu Maryja i TV Trwam zachęcała Polaków do wzmocnienia swojej wiary i odważnej obrony życia.

– Po pierwsze – bądźcie czujni. Patrzcie na to, co już się wydarzyło chociażby w mojej ojczyźnie, jak bardzo daleko zaszło kłamstwo aborcji. Nie poddawajcie się. Obserwujcie wszystko, co się wokół was dzieje, a przede wszystkim budujcie na solidnym fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus. Ja poniekąd głoszę kazanie już do nawróconych, ale takie jest moje podstawowe przesłanie: oprzeć się na Chrystusie, wzmocnić swoją wiarę i poprzez uczynki dobrej woli i światły rozum być przygotowanym na wszelkie możliwe naruszenia tej kultury życia, która właśnie w Polsce jest i jest silna – mówiła Mary Wagner.

Wcześniej Mary Wagner odwiedziła Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie odpowiadała na pytania m.in. studentów. Słowo powitania wygłosił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor uczelni. Powiedział, że szacunek do życia to nie jest tylko kwestia religii, ale to troska każdego człowieka i stąd słynne powiedzenie Jana Pawła II w Kaliszu, że miarą każdej cywilizacji jest jej stosunek do życia.

Wskazując na wartości, jakimi kieruje się WSKSiM, o. dr Zdzisław Klafka CSsR powiedział, że w gmachu uczelni Mary Wagner może czuć się jak u siebie w domu.

– Dlatego że my, jako uczelnia, pragniemy w duchu miłości do życia wychowywać młodzież, dawać temu świadectwo chociażby poprzez nasz czynny udział (wykładowców i studentów) we wszelkiego rodzaju marszach za życiem. W zeszłym roku nasza uczelnia została wpisana na czarną listę Europejskiego Parlamentu Forum ds. Populacji i Rozwoju jako jedna z najbardziej niebezpiecznych placówek w Polsce. Została wymieniona jako jedyna z uczelni w naszym kraju. Niech to będzie znak solidarności  naszej uczelni z panią Mary Wagner  – powiedział o. dr Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM.

Przypomnijmy, że Europejski Parlament Forum ds. Populacji i Rozwoju promuje, m.in. tzw. aborcję i homoseksualizm. Radio Maryja i TV Trwam trafiły na czarną listę tej organizacji za to, że broniły życia i rodzinę.

W czasie spotkania o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, zachęcał, aby wszyscy katolicy włączyli się w walkę o życie.

– Bierzmy się do roboty, tak jak pani Mary. Bardzo mnie denerwuje, kiedy tylko się mówi, a niczego nie robi – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wizyta kanadyjki Mary Wagner w Polsce zakończy się 16 października. W środę będzie gościć w Szczecinie. Spotkanie w Katedrze poprzedzi Msza św. o godzinie 18:00.

 

 

Kolejne spotkania z Mary Wagner:

8 października – Szczecin, godz. 18.00, Msza św. w katedrze, a po niej spotkanie z Mary Wagner

9 października – Wrocław, godz. 14.00 – Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, ul. Młodych Techników 17, spotkanie Mary Wagner z młodzieżą

– godz. 19.00 – parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1

10 października – Częstochowa, godz. 17.00, Aula Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej, ul. św. Barbary 41, spotkanie otwarte z Mary Wagner

11 października – Kraków, godz. 19.00 Msza św. w bazylice Ojców Franciszkanów, a następnie spotkanie z Mary Wagner

12 października – Rzeszów, godz. 9.00, kościół Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie-Budziwoju

– Dębica, godz. 11.00, Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie VI Diecezalnego Marszu dla Życia i Rodziny

– Gorlice, godz. 13.00, Msza św. w bazylice na rozpoczęcie Marszu dla Życia i Rodziny

– Krosno, godz. 18.00, Msza św. w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli, a po niej spotkanie z Mary Wagner

13 października – Stalowa Wola, godz. 12.00, spotkanie na KUL

– Nowa Dęba, godz. 16.15, spotkanie w Domu Kultury

– Kolbuszowa, godz. 17.30, Msza św., a po niej spotkanie w kościele pw. Wszystkich Świętych

14 października – Rzeszów, godz. 19.00, Dom Diecezjalny TABOR, ul. Połonińska 25, spotkanie z Mary Wagner 

15 października – Przeworsk, godz. 16.30, spotkanie w bazylice pw. Świętego Ducha w Przeworsku

– Jarosław, godz. 18.00, Msza św., a po niej spotkanie w Ośrodku Kultury i Formacji Chrześcijańskiej im. Służebnicy Bożej Anny Jenke

16 października – Łańcut, godz. 18.00, parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika (kościół farny), nabożeństwo, a następnie spotkanie z Mary Wagner

RIRM

 

drukuj