fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Druga wizyta Mary Wagner w Polsce

Po raz drugi do Polski przybędzie dziś Mary Wagner, która za obronę dzieci poczętych spędziła w więzieniu w sumie już sześć lat. Kanadyjska obrończyni życia będzie mówiła o swej nieustannej walce o życie nienarodzonych dzieci.

Mary Wagner wchodzi do klinik aborcyjnych, aby odwieść kobiety od dokonania aborcji. Wręcza im białe róże. Za takie działanie po raz pierwszy w 2000 r. trafiła do więzienia.

Obrończyni życia gościła już w Polsce w październiku 2014 r. Uczestniczyła wówczas w 56 spotkaniach. Tym razem jej wizyta będzie dłuższa.

Prof. Urszula Dudziak, ekspert do spraw nauk o rodzinie, zwraca uwagę, że Mary Wagner jest jedną z tych osób, która płacąc wysoką cenę potrafi stawać w obronie życia i głosić prawdę o jego świętości. Dziś potrzebne jest takie świadectwo – dodaje.

– Jest niesamowitą sprawą, że w umysłach dorosłego w ogóle potrafi zakwitnąć taki pomysł, by szkodzić małemu, bezbronnemu człowiekowi. Dziecko w łonie matki, które przede wszystkim trzeba kochać, które przychodzi na świat po to, aby otrzymać naszą miłość, niestety w wielu przypadkach spotyka się z tragicznym zagrożeniem, nawet z zagrożeniem życia. Dla współczesnych, dla dorosłych i młodzieży, potrzebne jest świadectwo tych osób, które zdają sobie sprawę, jak konieczne jest stawanie w obronie bezbronnych – mówi prof. Urszula Dudziak.

Mary Wagner weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Po nich zacznie się drugi etap jej pobytu w Polsce. W dniach od 1 do 12 sierpnia z oficjalną wizytą uda się do dwunastu polskich miast.

Odwiedzi m.in. Toruń, gdzie weźmie udział w „Rozmowach Niedokończonych” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

RIRM

 

drukuj