Sejm odwołał Magdalenę Gaj ze stanowiska szefowej UKE

Sejm odwołał w czwartek Magdalenę Gaj ze stanowiska szefowej UKE; wnioskowała o to premier Beata Szydło, w związku z rezygnacją Gaj. Decyzja Sejmu wymaga jeszcze zgody Senatu.

Andrzej Halicki (PO) wnioskował o przeniesienie głosowania na następne posiedzenie (19-22 lipca), tak by Gaj, obecnie przebywająca na urlopie, mogła w nim uczestniczyć.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński nie przychylił się jednak do tego wniosku. Jerzy Meysztowicz (N) sugerował natomiast, że Gaj złożyła rezygnację, bo w innym wypadku zostałaby odwołana.

Za odwołaniem Gaj opowiedziało się 240 posłów, przeciw 123, wstrzymało się 35.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl