fot. PAP/Leszek Szymański

W Sejmie głosowania nad projektem ustawy o TK

W Sejmie trwają głosowania w sprawie projektu nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa Prawa i Sprawiedliwości.

Opozycja w drugim czytaniu złożyła wniosek o odrzucenie projektu (który nie zyskał akceptacji większości). Złożyła także 44 poprawki.

Obecnie trwa głosowanie poszczególnych poprawek zgłoszonych przez PO, PSL i Nowoczesną. Posłowie tych klubów zadają liczne pytania i krytykują zapisy projektu.

– Dlaczego nie chcecie przyjąć rozwiązań, które pozwolą na odpolitycznienie Trybunału Konstytucyjnego? – pytała większość parlamentarną Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

Poseł PiS-u Stanisław Piotrowicz zarzucał z kolei opozycji hipokryzję.

Przykre jest to, że państwo realizując swój cel polityczny zasłaniacie się prawami i wolnościami obywatelskimi. Większej hipokryzji nie usłyszałem nigdy. Prominentni politycy Platformy Obywatelskiej powiedzieli, co myślą o obywatelach wtedy, gdy myśleli, że obywatele ich nie słyszą. Pamiętacie tę wypowiedź premiera ,,tylko idiota pracuje za 6 tys. miesięcznie” i tego typu wypowiedzi. I wy macie dziś czelność powoływać się na prawa i wolności obywatelskie – mówił Stanisław Piotrowicz.

Wczoraj późnym wieczorem przeprowadzono drugie czytanie tego projektu. Według PiS-u projekt przecina spory dotyczące TK.

RIRM

drukuj