fot. pixabay.com

Parlamentarny Zespół na rzecz Życia i Rodziny przedstawi dziś stanowisko ws. projektów dotyczących zabijania nienarodzonych dzieci

Sejm pracuje nad czterema projektami rozszerzającymi możliwość zabijania nienarodzonych dzieci. Propozycje Lewicy i Koalicji Obywatelskiej zakładają legalizację tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Trzecia Droga chce z kolei odwrócenia skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej. Inny projekt Lewicy częściowo depenalizuje zabijanie dzieci w łonach matek i pomoc w tym procederze.

Tym propozycjom sprzeciwia się zdecydowana większość Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny.

Życie jest największą wartością. Nie można pokazywać wartości ciała kobiety ponad życie nienarodzonych dzieci. (…) Borykamy się z niżem demograficznym, zastanawiamy się, jak pomóc parom i rodzinom, które nie mogą mieć dzieci. Jednocześnie nie możemy budować prawa, które będzie oparte na zabijaniu tych najbardziej potrzebujących – powiedziała Agata Wojtyszek, wiceprzewodnicząca Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny.

Z kolei w czwartek w Sejmie odbędzie się wysłuchanie publiczne projektów ustaw dotyczących rozszerzenia możliwości zabijania nienarodzonych dzieci w Polsce. Do udziału w nim wpłynęło ponad 300 zgłoszeń.

RIRM

drukuj