Do Sejmu trafiły kolejne podpisy pod referendum ws. lasów i polskiej ziemi

Kolejne tysiące podpisów  w obronie polskiej ziemi i lasów trafiło do Sejmu – poinformowała Anna Stefańska ze stowarzyszenia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Polski. Nadal trwa też akcja ich zbierania. Obecnie liczba zebranych podpisów sięga ponad 2,7 mln.

Tymczasem Platforma Obywatelska nadal blokuje obywatelski wniosek o referendum w sprawie przyszłości lasów i polskiej ziemi. Poseł i prof. Jan Szyszko mówi, że wielokrotnie upominał się o włączenie tej sprawy do porządku obrad Sejmu.

– Nie możemy się doprosić tego, żeby na sali sejmowej przedyskutować status Polskich Lasów Państwowych, by pokazać społeczeństwu jak ważna jest to instytucja dla stymulacji rozwoju terenów wiejskich, dla wzrostu miejsc pracy, w jaki sposób można wykorzystać tę organizację do polityki klimatycznej świata, w jaki sposób Polska może być unikatem i liderem w zakresie realizacji polityki zgodnie z encykliką Ojca Świętego. To nie dociera – do Polskiego Stronnictwa Ludowego szczególnie. Lasy Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym. Bez żadnych wyjątków – podkreśla prof. Szyszko.

Przypomnijmy, że projekt obywatelskiego wniosku o referendum trafił do Sejmu blisko 15. miesięcy temu.

W referendum Polacy mieliby odpowiedzieć na dwa pytania. Pierwsze ma dotyczyć utrzymania dotychczasowego systemu funkcjonowania Lasów Państwowych. Drugie pytanie to jednocześnie zobowiązanie rządu do podjęcia „pilnych renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce”.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl