NSZZ „Solidarność” rozmawia nt. reformy emerytalnej

W Gdańsku rozpocznie się dziś posiedzenie komisji krajowej NSZZ „Solidarność”. W trakcie obrad delegaci będą przede wszystkim rozmawiać na temat reformy emerytalnej oraz umów śmieciowych.

Poruszane będą też tematy bieżące, oraz te dotyczące sytuacji pracowników w niemal każdej branży.

„Chyba nie ma branży, nie ma też przedsiębiorstwa w którym nie pojawiałyby się problemy. Widzimy, że kolejne miesiące rządu Platformy Obywatelskiej to są kolejne upadłości, kolejne zagrożenia. To są kolejne protesty, sytuacja, gdzie Związek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w sprawach kluczowych, czyli ws. reformy emerytalnej oraz tak zwanych umów śmieciowych. Wiemy, że przygotowywany jest wniosek do Trybunału Konstytucyjnego, również „Solidarność” nie pozostaje bierna wobec patologii jaką jest kwestia zawierania umów śmieciowych w tej sprawie. Wiemy już, że nie pozostawimy tej sprawy samej sobie, będziemy występowali ze skargą na polski rząd do struktur europejskich.” – zapowiedziała Maria Ochman, przewodnicząca krajowej sekcji służby zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Podczas zjazdu mają zostać poruszone także tematy ogólnopolskiego marszu „Obudź się Polsko”, który odbędzie się 29 września.

Komisja Krajowa rozstrzygnie o tym, czy Związek Zawodowy „Solidarność” będzie uczestniczył w marszu.

„Myślę, że również o tej formule, o przystąpieniu do marszu „Obudź się Polsko” na pewno będziemy rozmawiali. My jako działacze „Solidarności” ale również członkowie „Solidarności” w pełni zdajemy sobie sprawę, że Radio Maryja, Telewizja Trwam, to są jedyne media, które zawsze pozostały wierne prawom pracowniczym i tutaj zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie, zrozumienie, pomoc i to jest absolutnie naturalna sprawa, że tak jak wielokrotnie. Dawaliśmy wyraz temu przywiązaniu. Myślę, że członków „Solidarności” nie może zabraknąć w tym marszu.”Maria Ochman

 

Wypowiedź Mari Ochman


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl