List „Solidarności” do Tuska

Szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda skierował list do premiera Donalda Tuska, w którym przedstawia postulaty „Solidarności”. Przewodniczący związku czeka na reakcję premiera do 17 kwietnia. Jeśli jej nie będzie, nie wyklucza ogólnopolskich protestów.

Wśród postulatów związkowcy wskazują na konieczność wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu Pracy dotyczących uelastycznienia czasu pracy. Podnoszą też m.in.: kwestie emerytalne, ustawowe ograniczenie nadużywania tzw. umów śmieciowych i podwyższenie płacy minimalnej.

– Jeżeli nie będzie rozmów, jeżeli do 17. premier nie wyznaczy terminu spotkania, zorganizujemy sztab protestacyjny i będziemy się zastanawiać nad dalszymi działaniami – powiedział Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”.

Niezadowolenie pracowników, w tym członków NSZZ „Solidarność” i ich determinacja doprowadziły  do strajku generalnego na Śląsku.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl