fot. pixabay.com

Handlowa „Solidarność” rusza z akcją „Tydzień szacunku dla pracownika”

Handlowa „Solidarność” zainauguruje dziś akcję „Tydzień szacunku dla pracownika”. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na trudne warunki pracy osób zatrudnionych w handlu i niebezpieczeństwo zakażenia się przez nie koronawirusem. Otwarcie dużych sieci sklepów we wszystkie możliwe dni tygodnia do późnych godzin nocnych wpływa też na przeciążenie pracą.

Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”, podkreślił, że inicjatorzy „Tygodnia szacunku dla pracownika” chcą wpłynąć na zmiany w tym zakresie.

– Chcemy żądać od pracodawców, aby docenili pracowników, odpowiednio ich wynagrodzili, bo w niektórych sieciach jest bardzo duży wzrost sprzedaży i rentowności. Chcemy zwrócić uwagę opinii publicznej na warunki, prosić klientów, żeby będąc na zakupach, poszanowali poprzez odpowiednią postawę pracowników. Rządzących chcemy prosić, żeby nasze postulaty ujrzały światło dzienne w regulacjach prawnych – powiedział Alfred Bujara.

W tym celu związkowcy przygotowali petycję skierowaną do rządu i pracodawców. Można ją podpisać [tutaj].

Akcja „Tydzień szacunku dla pracownika” potrwa do najbliższej niedzieli, która w grudniu po raz trzeci z rzędu będzie niedzielą handlową.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl