Będzie wotum nieufności dla rządów Tuska

Na pięciolecie rządów premiera Donalda Tuska Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności – zapowiedział rzecznik partii Adam Hofman. Kandydat na szefa nowego gabinetu ma być spoza partii politycznych.

Polityk PiS zaznaczył, że jego ugrupowanie nie chce mówić publicznie o kandydacie, który miałby zastąpić obecnego premiera, przed przeprowadzeniem konsultacji. „To będzie osoba spoza partii politycznych, taka, która może zdobyć jak najszerszą akceptację, osoba o dużym autorytecie, uznana” – mówił rzecznik PiS. Jak podkreślił, od jakiegoś czasu trwają już rozmowy na temat tej kandydatury.

„Wniosek zostanie złożony, to będzie mniej więcej w czasie 5 lat rządów Donalda Tuska, na podsumowanie tego złego dla Polski okresu. W tej chwili prowadzimy od jakiegoś czasu rozmowy z kandydatami, którzy będą spełniać warunek tego rządu technicznego, bo to miałby być rząd poza parlamentarny techniczny, który wyciągnie Polskę z tego bałaganu. Kandydat na premiera musi być osobą o zaufaniu społecznym, o odpowiedniej pozycji. O nazwiskach nie chciałbym mówić, cały czas te rozmowy się toczą. Jeśli zostaną podjęte decyzje, to wtedy na pewno poinformujemy wszystkich, kto miałby być takim kandydatem” – powiedział Hofman.

Zapowiedział również, że PiS przedstawi jesienią gotowe projekty ustaw dotyczących najważniejszych dziedzin życia – służby zdrowia, szkolnictwa, finansów i gospodarki.

„W tym tygodniu najprawdopodobniej pod jego koniec przedstawimy gotowe projekty ustaw w najważniejszych dziedzinach życia. Oczywiście zaczniemy od gospodarki, edukacji, służby zdrowia, budownictwa mieszkaniowego – wszystko to, co dla ludzi ważne. Tak, aby te nasze konstruktywne wotum było poparte gotowymi projektami ustaw, którymi ten rząd techniczny miałby się na samym początku zająć, w celu naprawienia tego co przez 5 lat jest systematycznie psute”– dodał rzecznik PiS.

Wypowiedź Adama Hofmana

Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl