Palikot żąda kosztorysów prowadzenia katechez

Posłowie Ruchu Palikota nękają samorządowców listami z żądaniem kosztorysu prowadzenia katechez szkolnych. O sprawie napisał „Nasz Dziennik”.

Poseł Paweł Sajak z ugrupowania Janusza Palikota zwrócił się do władz gminy Drobin w województwie mazowieckim o informacje na temat kosztów prowadzenia lekcji religii w tamtejszych placówkach oświatowych z okresu trzech lat. Waldemar Grodkiewicz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogotwórsku stwierdził, że sprawa ma podtekst ideologiczny i propagandowy.

Taka informacja umieszczona jest w internetowym systemie oświatowym, gdzie znajduje się wykaz nauczycieli.

„Jeżeli sięga się do środowiska naprawdę katolickiego, takiego gdzie ten problem nie istnieje to uważam, że jest to temat zupełnie zastępczy. I tylko po to się go robi, żeby taką burzę wywołać. Można powiedzieć, że jest ona wywoływana tylko po to, żeby pokazać, że coś się robi. Bardzo mnie to boli jako osobę, która tyle czasu pracuje w szkole i nigdy z takimi problemami nie miała do czynienia. Jest prawo i przede wszystkim na tym trzeba bazować- powiedział Waldemar Grodkiewicz.

Prof. Piotr Jaroszyński – wykładowca KUL i WSKSiM powiedział, że akcja Ruchu Palikota ma za zadanie zrazić społeczeństwo do Kościoła.

„W program Platformy Obywatelskiej wpisuje się również Ruch Palikota, który prowadzi tę akcję uzyskiwania informacji na temat kosztów katechez, po to żeby  później w oparciu o te dane pokazać ludziom, jakie to jest drogie i ile kosztuje. Prymitywny bardzo program, ale w odniesieniu do niektórych osób może być skuteczny”- powiedział Piotr Jaroszyński.

Jeszcze kilka miesięcy temu poseł Marzena Wróbel z sejmowej mównicy alarmowała o chęci wyrugowania lekcji religii ze szkół przez obecną ekipę rządową. Odnosząc się do akcji Palikota mówi wprost spełniły się najgorsze przewidywania.

Prawo powinno być pisane w taki sposób, żeby nie trzeba było dodatkowo tego interpretować i wyjaśniać. Ministerstwo zachowało się wyjątkowo nieodpowiedzialnie pozostawiając rozporządzenie bez zmian z ewidentnymi błędami prawnymi. Niestety nie udało im się tego wytłumaczyć i w tej chwili mamy kolejną nagonkę na Kościół i kolejną akcję zmierzającą do wyrugowania religii ze szkół – powiedziała Marzena Wróbel.

 

Wypowiedź Waldemara Grodkiewicza


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Piotra Jaroszyńskiego


Pobierz Pobierz

Wypowiedź Marzeny Wróbel


Pobierz Pobierz

 

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl