fot. PAP

Dorn i Grodzka kandydatami na wicemarszałka Sejmu

Klub Ruchu Palikota zdecydował, że kandydatką na funkcję wicemarszałka Sejmu będzie Anna Grodzka; ma zastąpić na stanowisku Wandę Nowicką. 

Klub Solidarnej Polski proponuje na to miejsce posła Ludwika Dorna, który pełnił już funkcję wicemarszałka. 

Nowe wybory to efekt ubiegłotygodniowej decyzji klubu RP o wycofaniu poparcia dla Wandy Nowickiej; klub zapowiedział wniosek o jej odwołanie. Decyzja o tym jest pokłosiem przyjęcia przez nią nagrody w wysokości 40 tys. zł.

To kompetencje, profesjonalizm i doświadczenie, powinny w pierwszej kolejności decydować o wyborze wicemarszałka czyli osoby współodpowiedzialnej za kierowanie pracami Sejmu – zwracał uwagę lider ugrupowania  SP Zbigniew Ziobro.

Ufam, że nie inne przymioty, ale tylko i wyłącznie względy kompetencyjne związane z doświadczeniem i profesjonalizmem kandydata, zadecydują o wyborze wicemarszałka Sejmu. Tylko najlepszych powinniśmy wybierać. Myślę, że ten wybór, będzie wyborem symbolicznym. Poseł Ludwik Dorn, były wicemarszałek Sejmu, były wicepremier, to człowiek o pięknej karcie pozycyjnej i osoba, od której wielu posłów uczy się kultury parlamentarnej – powiedział europoseł Zbigniew Ziobro.

Politycy PiS-u zapowiedzieli już, że nie poprą kandydatury poseł Anny Grodzkiej. Zapowiedzieli złożenie projektu uchwały ws. zmniejszenia liczby wicemarszałków.

RIRM

drukuj