fot. flickr.com

Międzynarodowa konferencja poświęcona utylizacji odpadów

W Tucznie w woj. zachodniopomorskim rozpocznie się dziś dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona utylizacji odpadów. Spotkanie odbywa się pod hasłem „Gospodarka w obiegu zamkniętym – szansa na zrównoważony rozwój terenów niezurbanizowanych”.

Wezmą w nim udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, a także pięć państw Unii Europejskiej – Austrii, Belgii, Estonii, Holandii i Niemiec.

Konferencja wpisuje się w trwające obecnie na szczeblu UE prace nad nowym prawem dotyczącym recyklingu.

Minister Środowiska Jan Szyszko zapowiada, że podczas dwudniowej konferencji zostaną zaprezentowane dokonania samorządów w zakresie utylizacji odpadów.

-­ Konferencja składa się z dwóch części. Pierwsza część jest referatowa, gdzie poszczególne państwa przedstawią swoje wizje i swoje osiągnięcia w zakresie obiegu zamkniętego, natomiast z drugiej strony, na tej konferencji zostaną przedstawione polskie samorządy – te, które dotyczą gmin wiejskich. Polska ma ogromne szanse ku temu, aby być liderem w zakresie promocji i prowadzania w życie koncepcji zrównoważonego rozwoju w terenach wiejskich, gdzie obieg zamknięty w zakresie utylizacji odpadów powinien być stymulatorem tego rozwoju – podkreślił minister.

Konferencja jest zorganizowana przez resorty środowiska i rozwoju, przy współpracy m.in. Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz Polskich Lasów Państwowych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda. Patronami medialnymi są Radio Maryja, TV Trwam i Nasz Dziennik.

RIRM

drukuj