fot. M. Marek/Nasz Dziennik

Mary Wagner ponownie w Polsce

Do Polski po raz drugi przyleciała Mary Wagner. W ciągu trzech tygodni zamierza spotkać się z Polakami w różnych miejscach w kraju. Obrończyni życia będzie również uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie; odwiedzi też Radio Maryja.  

To już druga wizyta Mary Wagner w Polsce. Podczas pobytu działaczka pro-life będzie się dzielić swoim świadectwem związanym z walką o życie, jaką toczy w swojej ojczyźnie – Kanadzie.

Organizując protesty o obronę dzieci nienarodzonych przed klinikami aborcyjnymi była kilkukrotnie więziona.  Ostatni raz aresztowano ją 12 grudnia 2015 roku za wejście do placówki aborcyjnej i namawianie kobiet do odstąpienia od zabicia swoich nienarodzonych dzieci. 25 kwietnia sąd skazał Mary Wagner na 6 miesięcy więzienia. W poczet kary zaliczył jej okres aresztowania i tego dnia wyszła na wolność.

Pierwsze spotkanie z Mary Wagner odbędzie się dziś w Warszawie o godzinie 18.00 w Kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Następnie Kanadyjka będzie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. 6 sierpnia jest zaproszona do programu „Rozmowy Niedokończone” w Radiu Maryja i TV Trwam. Planowana wizyta w Polsce Mary Wagner ma trwać do 12 sierpnia.

TV Trwam News/RIRM

drukuj