Słowacja: Ogólnokrajowe referendum w obronie rodziny

Słowacja staje w obronie rodziny. Tamtejsi obywatele organizują ogólnokrajowe referendum, w którym chcą poparcia dla fundamentalnych wartości – umacniających rodzinę, opartą na małżeństwie kobiety i mężczyzny – poinformował „Nasz Dziennik”.

Słowacy sprzeciwiają się m.in. związkom tej samej płci; uważając, że ich instytucjonalizacja oznacza degradację dla związku małżeńskiego, a dwóch mężczyzn nigdy nie zastąpi matki, tak samo jak dwie czy trzy kobiety nie zastąpią dziecku ojca. Wyrażają także głośny sprzeciw wobec seksedukacji najmłodszych, której nie akceptują rodzice.

Inicjatywę Słowaków chwalił Mariusz Dzierżawski, założyciel Fundacji PRO – Prawo do Życia, i zapowiedział podobne działania w Polsce.

– Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ można powiedzieć, że misje polityczne w zdecydowanej większości krajów Europy z jakiś powodów są nastawione antyrodzinnie. Ochronę rodziny i wysokich wartości moralnych poczyna efektywność ludzi  sumienia. Bez tego skorumpowani politycy urządzą nam życie jak w obozie koncentracyjnym gdzie homoseksualizm będzie obowiązkowy. Z resztą jak można zauważyć dzieje się to już w takich krajach jak Niemcy czy Francja, gdzie rodzice trafiają do więzień dlatego, że nie chcą posyłać dzieci na deprawującą edukację seksualną – powiedział Mariusz Dzierżawski.

W Polsce aktywność społeczna się zwiększa – zauważa Mariusz Dzierżawski. I dodaje, że Fundacji PRO – Prawo do Życia będzie obserwować sytuacje na Słowacji i nie wykluczone, że projekt referendalny zostanie powtórzony w Polsce.

Słowacy propagują wartości, które uważają za cenne i umacniające rodzinę. W ogólnokrajowym referendum, Słowacy ustosunkują się do kwestii mających na celu umocnienie prawnej ochrony rodziny w jej naturalnej tożsamości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl