Światowe Dni Młodzieży w diecezjach

Dziesiątki tysięcy młodych ludzi z całego świata goszczą w polskich diecezjach. Młodzi poznają nasze zwyczaje i mogą osobiście przekonać się o polskiej gościnności.

Na każdą grupę młodych ludzi z zagranicy w naszym kraju zawsze czeka konkretna wspólnota parafialna. Pielgrzymi na najbliższe kilka dni trafili pod opiekę polskich rodzin.

Na ogrom atrakcji mogli liczyć pielgrzymi, którzy wczoraj odwiedzili pokamedulski klasztor w Wigrach i jego najbliższą, piękną okolice.

Wizyta młodych to bardzo ważne wydarzenie dla diecezji – podkreśla ks. bp Jerzy Mazur z ordynariusz Ełcki.

– Diecezja Ełcka przygotowywała się na to wydarzenie już od trzech lat. Tutaj rozpoczyna się to spotkanie w Krakowie. Młodzież dzieli się wiarą, a także tym entuzjazmem, który ma z przeżywania wiary – wskazał ks. bp Mazur.

Pielgrzymów w swojej diecezji powitał także ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Msza św. w Bazylice Metropolitarnej pod wezwaniem św. Jakuba w Szczecinie zgromadziła kilkuset zagranicznych pielgrzymów. Barwne grupy młodzieży miały ze sobą, m.in. flagi narodowe i transparenty. Mszę św. koncelebrowali księża biskupi z Kanady, Francji i Niemiec. Homilię wygłosił ks. bp Henryk Wejman.

Młodzi z całego świata pozostaną w diecezjach do 25 lipca. Później wszyscy udadzą się do Krakowa, gdzie odbędą się centralne spotkania.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj