fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Premier weźmie udział w ŚDM; będzie w Brzegach, Auschwitz i Częstochowie

Premier Beata Szydło weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży. Będzie uczestniczyć we Mszy św. w Brzegach oraz w Częstochowie, razem z papieżem Franciszkiem złoży wizytę w krakowskim szpitalu dziecięcym w Prokocimiu, będzie też obecna podczas wizyty Ojca św. Franciszka w obozie Auschwitz-Birkenau.

Jak podkreśla Centrum Informacyjne Rządu, w środę o godz. 16.00 premier weźmie udział w ceremonii powitaniu Ojca Świętego Franciszka na lotnisku w Krakowie-Balicach. Później o godz. 16.45 Beata Szydło będzie uczestniczyć w oficjalnym powitaniu Papieża na dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu.

Również w środę, o godz. 17.40, szefowa polskiego rządu spotka się z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolinem.

W czwartek w Częstochowie premier będzie uczestniczyć we Mszy św. z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, którą odprawi Franciszek.

W piątek o godz. 09.40 szefowa polskiego rządu powita Ojca Świętego na terenie byłego obozu Auschwitz-Birkenau. Później złoży znicz pod ścianą śmierci. O godz. 10.30 premier weźmie udział w uroczystościach przed Międzynarodowym Pomnikiem Ofiar Obozu.

Po południu w Krakowie o godz. 16.30 Beata Szydło razem z Franciszkiem złoży wizytę w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Jak informuje CIR, w trakcie wizyty zaplanowano wspólne oświadczenie.

W niedzielę premier będzie obecna w Brzegach, gdzie weźmie udział we Mszy Światowych Dni Młodzieży. O godz. 18.15 będzie uczestniczyć w ceremonii pożegnania papieża Franciszka na Lotnisku w Balicach.

PAP/RIRM

drukuj