Kolejne posiedzenie władz PO

Dziś po raz kolejny zbiorą się władze Platformy Obywatelskiej, aby rozmawiać o wewnętrznej sytuacji w partii. W nocy odbyło się posiedzenie klubu PO, po tym jak z partii wykluczono 3 posłów.

Szef partii Grzegorz Schetyna i była premier Ewa Kopacz mówili, że była to dobra, otwarta, oczyszczająca rozmowa.

Zarząd krajowy PO podjął decyzję o wyrzuceniu z partii posłów: Jacka Protasiewicza, Stanisława Huskowskiego i Michała Kamińskiego za „szkodzenie wizerunkowi Platformy”.

W obronie swych kolegów wystąpił poseł Stefan Niesiołowski, który napisał list do zarządu z apelem o cofnięcie tej decyzji.

Senator Jan Maria Jackowski w „Polskim punkcie widzenia” w TV Trwam powiedział, że w Platformie jest kryzys przywództwa i kryzys koncepcji bycia w opozycji.

– Platforma w tej chwili cały czas nie zdiagnozowała przyczyn swojej klęski. Nie ma konstruktywnego programu, bo ma jedynie ten destrukcyjny. Proszę zauważyć, to jest anty-PiS, budowanie na straszeniu PiS-em i budowanie na konflikcie wokół Trybunału, co jest abstrakcyjne dla wielu milionów Polaków, bo nie jest to spór, który Polaków zajmuje, tak jak np. kwestia ich sytuacji, stabilności rynku pracy, zarobków itd. – podkreślił Jan Maria Jackowski.  

W ocenia senatora na kryzysie PO skorzysta Nowoczesna. Jan Maria Jackowski nie spodziewa się jednak przejścia polityków Platformy do partii Ryszarda Petru.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl