Kolejny polityk PO zawiesił swoje członkostwo

Kolejny polityk zawiesza swoje członkostwo w Platformie Obywatelskiej. O swojej decyzji poinformował w Internecie lubuski poseł do Parlamentu Europejskiego Artur Zasada.

„Jestem zwolennikiem wolnego rynku i własności prywatnej, a także przeciwnikiem zadłużania państwa – tak samo jak Jarosław Gowin i Jacek Żalek. Gdybym był posłem RP, to musiałbym zagłosować tak jak oni. A to w konsekwencji skutkowałoby moim zawieszeniem” – w ten sposób poseł uzasadnił swoją decyzję.

W piątek Jacek Żalek został zawieszony w prawach członka partii rządzącej a Jarosław Gowin dostał karę w wysokości 2 tys. zł. Po ogłoszeniu tej decyzji w akcie solidarności z Żalkiem – Gowin oświadczył, że także zawiesza członkostwo w Platformie Obywatelskiej. Wcześniej John Godson ogłosił, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej.

Socjolog polityki, Marcin Zarzecki mówi, że ta sytuacja pokazuje, że w partii tej istnieje bardzo pokaźna opozycja, a Donald Tusk nie ma już poparcia własnej struktury partyjnej.

– W PO obecnie jedynym sposobem wykazania swojego sprzeciwu przeciwko działaniom podejmowanym przez Rostowskiego i Donalda Tuska jest tylko i wyłącznie odejście z owej partii. Język dialogu wewnątrz partii, jakakolwiek dyskusja w samej partii, która mieni się partią obywatelską zanikł, został spacyfikowany. Ta pacyfikacja najpierw rozpoczęła się za pomocą nieformalnych manewrów wykluczających nieposłusznych. Wczoraj zastosowano sankcje formalne a dzisiaj ma to swoje konsekwencje tzn. Ci którzy mieli jakieś przekonanie, że można dokonywać wewnętrznej zmiany organizacji partyjnej PO poprzez formę dialogu zostali jednoznacznie naznaczeni – zaznaczył Marcin Zarzecki.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl