Apel ws. petycji w obronie Mary Wagner

Mama Mary Wagner – Jane – apeluje do Polaków o podpisywanie petycji w obronie jej córki. Petycja została wystosowana do Komisji Praw Człowieka, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Prokuratora Generalnego Kanady. O sprawie napisał Nasz Dziennik.

Jak wyjaśniono, obrończyni życia usłyszała zarzuty za wejście do poczekalni centrum aborcyjnego w Toronto. Przebywającym tam matkom rozdawała białe i czerwone róże wraz z karteczkami, na których były wyjaśnione alternatywne rozwiązania względem tzw. aborcji.

Jacek Kotula, szef stowarzyszenia Contra in vitro powiedział, że musimy wspierać Mery Wagner ponieważ ona broni praw nienarodzonych dzieci.

– Kanadyjskie społeczeństwo śpi i nie reaguje na takie sprawy, jak bezprawne łamanie praw człowieka. Trzeba budzić społeczeństwo kanadyjskie ponieważ jest ono w ślepej uliczce. Oni są jak zombie, są zaprogramowani – uważają że aborcja jest jedynym wyjściem, i że jest to coś wspaniałego dla kobiety. Pomóżmy, wesprzyjmy, oni liczą na nas, my możemy poruszyć, zapalić, zrobić raban w Kanadzie poprzez pikiety, poprzez różne manifestacje, protesty, wysyłanie listów. Możemy zwrócić uwagę opinii publicznej na to, że dzieje się krzywda obywatelom Kanady, a przez to możemy pomóc Mary Wagner – podkreślił Jacek Kotula.

Tym bardziej, że jutro ma się odbyć rozprawa ws. Mary Wagner, która obecnie przebywa w więzieniu w Milton koło Toronto.

RIRM

drukuj