Petycja w obronie Mary Wagner

Powstała petycja w obronie Mary Wagner kanadyjskiej obrończyni życia, która ponownie została aresztowana. Swoje poparcie dla działań Mary można wyrazić na stronie organizacji CitizenGo.

Petycja skierowana jest do ambasador Kanady w Polsce. Dokument zawiera  prośbę o zaprzestanie prześladowania Mary Wagner za jej przekonania. Wzywa do zadośćuczynienia krzywd, które spotkały obrończynię życia ze strony kanadyjskiego wymiaru sprawiedliwości.

Jacek Kotula, polski obrońca życia z Rzeszowa przypomina, że to nie pierwszy raz kiedy Mary Wagner jest niesłusznie karana.

W jej ojczyźnie jest schizofrenia. Z jednej strony broni się królików i inne zwierzątka przed tym, żeby je nie zabijać, podnosi się wielki alarm, gdy jakieś zwierzę zostanie zabite. Z drugiej strony zabija się tam co roku około 180 tysięcy nienarodzonych dzieci. W Kanadzie uważają, że jest to normalne, ponieważ dla nich dziecko jest dopiero dzieckiem, gdy wyjdzie z łona matki. My Polacy przez ostatni rok zrobiliśmy kilka akcji popierających Mary Wagner. Ona dopiero pół roku temu wyszła z więzienia, wcześniej również wysyłaliśmy tego typu petycję do rządu kanadyjskiego, gdzie kilkaset tysięcy ludzi podpisało się w internecie. Tamtejsze społeczeństwo to katolickie, chrześcijańskie jest zorientowane, że Polacy są solidarni z Mary Wagener i z obrońcami życia w Kanadzie – powiedział Jacek Kotula.

Autorzy petycji wskazują, że podejmowane przez kanadyjski wymiar sprawiedliwości działania przeciwko Mary Wagner poddają w wątpliwość, czy Kanada spełnia standardy demokratycznego państwa prawnego, przestrzegającego podstawowych praw człowieka.

Petycję można podpisywać na stronie internetowej: www. citizengo.org

RIRM

drukuj