Sąd ogłosi wyrok ws. Mary Wagner

Sąd w Toronto ma ogłosić dziś ogłosić wyrok w sprawie Mary Wagner. Kanadyjska obrończyni życia w sierpniu została uznana za winną zarzucanych jej czynów, w tym utrudniania działalności biznesu aborcyjnego.

Na prośbę sędziego na dzisiejszej rozprawie Mary Wagner ma przedłożyć listy od przyjaciół, wyrażające opinie o jej osobie i przekonanie o niesprawiedliwości wobec nienarodzonych dzieci, które inspirują ją do działania.

W obronę kanadyjskiej obrończyni życia zaangażowali się m.in. Polacy. Na stronie CitizenGo uruchomiona została zbiórka podpisów pod petycją w tej sprawie. Podpisało ją ponad 51 tys. osób.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor CitizenGo Polska, liczy na to, że pomoże to Mary Wagner.

– W tej petycji mówimy o tym, że sprzeciwiamy się nękaniu Mary Wagner przez kanadyjski wymiar sprawiedliwości oraz popieramy jej działalność o obronie życia dzieci, które są zabijane poprzez aborcję w Kanadzie. Wielu subskrybentów i podpisujących tę petycję dopisało także swoje indywidualne wiadomości dotyczące Mary Wagner. Te wiadomości trafiły już do jej bliskich oraz do osób, które pomagają jej w ramach Kanadyjskiej Organizacji Koalicji Pro-life. Mamy nadzieję, że te listy pomogą podczas rozprawy, skoro poprosił o nie sam sędzia – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Petycja w obronie Mary Wagner to odpowiedź na prośbę jej mamy, która zaapelowała o taką pomoc do Polaków.

Kanadyjska obrończyni życia od kilku lat modli się na różańcu przed klinikami aborcyjnymi w intencji poczętych dzieci oraz ich matek. Na terenie klinik wręcza również białe róże kobietom, które rozważają tzw. aborcję.

Za utrudnianie działalności biznesu aborcyjnego Mary Wagner została już kilkakrotnie skazana przez kanadyjskie sądy na kary więzienia.

15 sierpnia br. sąd po raz kolejny uznał Mary winną zarzucanych jej czynów. Zasądzoną karę sędzia z Toronto ma ogłosić dzisiaj.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl