M. Sadurska zrezygnowała z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta

Małgorzata Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta, rezygnacja została przyjęta – poinformował w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Min. Sadurska przestanie pełnić funkcję w KPRP od poniedziałku 12 czerwca.

„Małgorzata Sadurska dzisiaj jest szefową Kancelarii Prezydenta, natomiast złożyła rezygnację i ta rezygnacja została przyjęta. Z dniem 12 czerwca, czyli od poniedziałku minister przestaje pełnić swoją funkcję” – powiedział rzecznik w radiu RMF FM.

Dopytywany, czy Małgorzata Sadurska sama złożyła rezygnację, czy została o to „poproszona”, odparł: „To jest decyzja suwerenna minister”.

Na pytanie, czy minister Sadurska zostanie członkiem zarządu PZU, Krzysztof Łapiński odpowiedział, że kiedy Małgorzata Sadurska nie będzie już pracownikiem Kancelarii Prezydenta, „będzie mogła sobie swobodnie kształtować swoje losy”.

„Kancelaria Prezydenta nie ma żadnego wpływu, co  (…) była minister będzie robiła” – oświadczył rzecznik.

Radio Zet podało na początku tygodnia, że obecna szefowa Kancelarii Prezydenta może wejść do zarządu PZU. Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do PiS, Małgorzata Sadurska może zostać wiceprezesem PZU.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl