Rada Warszawy zajmie się dziś programem refundacji in vitro

Rada Warszawy ma dziś przyjąć uchwałę ws. programu refundacji zabiegów in vitro w stolicy. Domagają się tego radni Platformy Obywatelskiej. Przewodnicząca stołecznej Rady Ewa Malinowska-Grupińska z PO zaznaczyła, że uchwała ma zrekompensować mieszkańcom Warszawy to, co zabiera rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Radny PiS Paweł Terlecki uważa z kolei, że uchwała jest swego rodzaju kontrą do działań obecnego rządu.

Te działania nie są spójne z działaniami rządu, który chce propagować prawdziwe metody leczenia niepłodności. Ta uchwała idzie w naturalnej kontrze do zamierzeń rządowych w tej sprawie. Klub radnych PiS będzie oczywiście głosował przeciwko tej uchwale ze względów etycznych i światopoglądowych. Jeśli natomiast chodzi o sprawy techniczne, to nie do końca są zabezpieczone środki w budżecie na ten cel – powiedział Paweł Terlecki.

Ogólnopolski program refundacji zabiegów sztucznego zapłodnienia został decyzją Ministerstwa Zdrowia zakończony w połowie ubiegłego roku. Wprowadził go w 2013 r. rząd Donalda Tuska.

Stołeczny program miałby ruszyć we wrześniu i kosztować ok. 10 mln zł rocznie. Jako pierwsza miejski program refundacji in vitro wprowadziła Częstochowa w 2012 r. Podobne projekty realizują m.in. Łódź i Sosnowiec. W poniedziałek za dofinansowaniem in vitro opowiedzieli się po raz drugi radni PO z Gdańska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl