fot. PAP/Jacek Turczyk

M. Sadurska: chcemy być otwarci na problemy Polaków

Chcemy jako drużyna prezydenta być otwarci na problemy Polaków powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska. Czujemy na sobie duży ciężar, zostaliśmy obdarzeni wielkim zaufaniem dodała minister.

– Jestem przekonana, że osoby, które pan prezydent powołał do swojej kancelarii, stworzą sprawną drużynę, która będzie pomagała w realizacji programu pana prezydenta, zgodnie z jego wizją prezydentury. Chcemy również i my – jako ministrowie w Kancelarii Prezydenta – być otwarci na problemy Polaków i chcemy pomagać w rozwiązywaniu tych problemów. Chcemy stworzyć taką drużynę, która będzie takim realnym wsparciem dla pana prezydenta – podkreśliła szefowa Kancelarii.  

W południe odbyła się uroczystość powołania prezydenckich ministrów. Zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, Biurem Bezpieczeństwa Narodowego ma kierować Paweł Soloch, dotychczasowy szef Instytutu Sobieskiego. Adam Kwiatkowski został szefem gabinetu prezydenta, Maciej Łopiński i Krzysztof Szczerski – sekretarzami stanu. Łopiński ma być szefem zespołu doradców; Szczerski ma odpowiadać za sprawy zagraniczne.

W randze podsekretarza stanu prezydent powołał Wojciecha Kolarskiego, który ma odpowiadać za sprawy kultury, dialogu i inicjatyw społecznych oraz Annę Surówkę-Pasek, która będzie się zajmowała sprawami prawnymi.

W kancelarii powołano też nowe stanowisko dyrektora generalnego. Obejmie je Grażyna Ignaczak-Bandych, która zajmie się sprawami administracyjnymi.

RIRM

drukuj