fot. PAP/Paweł Supernak

Koniec współpracy Kukiz’15 z Prawem i Sprawiedliwością?

Prof. Zbigniew Orbik, filozof polityki, ocenił, że współpraca frakcji Kukiz’15 oraz Prawa i Sprawiedliwości nie wydaje się zagrożona. Takie działania ze strony Pawła Kukiza mają za zadanie ocieplenie wizerunku jego partii przed wyborami.

Ekspert odniósł się do słów Pawła Kukiza, który poinformował, że jego ugrupowanie zawiesza głosowanie wspólnie z PiS w Sejmie.

Lider Kukiz’15 domaga się przyjęcia ustawy o sędziach pokoju i podkreśla, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie realizuje założeń współpracy.

Paweł Kukiz zapowiedział też, że w sprawie – jak to ocenił – dobrych ustaw, które będzie popierała opozycja, on również będzie głosował za.

Filozof polityki, prof. Zbigniew Orbik, wskazał, że Paweł Kukiz może w ten sposób próbować wywierać nacisk na PiS i ocieplać swój wizerunek.

Myślę, że jest to jeden z kolejnych etapów tej współpracy. Nie wydaje się, żeby była ona w jakiś sposób zagrożona. Ten kluczowy projekt, który jest spornym, czyli ustawa o sędziach pokoju, jest pozytywie oceniana przez obie strony, a sama współpraca zarówno przez Pawła Kukiza, jak i Prawo i Sprawiedliwość oceniana jest pozytywnie. Niewykluczone, że są to pewne posunięcia natury PR ze strony Pawła Kukiza, który być może chce odzyskać swoich wyborców. Myślę, że są to działania na ocieplenie wizerunku – powiedział prof. Zbigniew Orbik.

W ub.r. prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu inicjatywę ws. wprowadzenia sędziów pokoju, obecnie zajmuje się nią specjalna podkomisja.

Projekt zakłada utworzenie sądów pokoju w ramach sądownictwa powszechnego, których sędziowie orzekaliby w najprostszych sprawach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl