W Zielonej Górze odbyła się regionalna konwencja PiS

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje objazd po Polsce. W sobotę odbyła się regionalna konwencja partii w Zielonej Górze.

Głos oddany na Prawo i Sprawiedliwość to głos oddany racjonalnie – przekonywał dziś w Zielonej Górze prezes partii Jarosław Kaczyński. [czytaj więcej] 

– Bo przecież nasz plan dla Polski – plan takiej głębszej nieco perspektywy – to jest plan, który sprowadza się do tego: Polacy mają żyć pod każdym względem jak ci na zachód od naszych granic – mówił Jarosław Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która może koordynować działania na różnych szczeblach – dodał.

– Zapowiedź naszego kandydata na wójta, który mówi: „będziemy mieli na drogi”, jest zapowiedzią wiarygodną. Bo przecież ta zapowiedź już padła – z ust pana premiera – powiedział prezes PiS.

Na konwencji Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował dziś liderów list do sejmiku wojewódzkiego oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów lubuskich miast. W Zielonej Górze partia rządząca wystawiła Piotra Batczaka, który obiecał m.in. wsparcie dla seniorów, budowę mieszkań dla młodych, stworzenie nowych żłobków i przedszkoli oraz większe nakłady na oświatę.

– Każdego roku przynajmniej jedna szkoła będzie modernizowana kompleksowo, a w ciągu całej kadencji zmodernizujemy wszystkie szkoły podstawowe – zapowiadał Piotr Batczak.

Z kolei premier Matusz Morawiecki obiecał m.in. budowę nowych dróg i połączeń kolejowych oraz remonty dworców w całym województwie lubuskim.

Szef Rady Ministrów stwierdził, że najbardziej kosztowne dla Polski byłyby rządy Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Za te urojone jakieś poklepywanie po plecach, za miraże europejskości, za to, że ktoś jest uważany za światowca, za uścisk ręki bardzo często – nie dbali o politykę w poszczególnych obszarach gospodarczych, o szczelność naszego systemu podatkowego, o bezpieczeństwo wewnętrzne – powiedział premier.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl