fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Rozpoczęła się akcja informacyjna nt. „nowej piątki” PiS

Premier Mateusz Morawiecki zainaugurował akcję informacyjną na temat nowej piątki Prawa i Sprawiedliwości. Nasza polityka ma przywracać nadzieję – zapewnił szef rządu.

W całej Polsce politycy Prawa i Sprawiedliwości informują o szczegółach nowych obietnic wyborczych.

– Te propozycje są dla wszystkich – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w poniedziałek w Krzeszowicach, gdzie spotkał się z seniorami. Jak sam powiedział, emeryci skorzystają nie tylko na trzynastej emeryturze.

– Program obniżenia podatku PIT z 18 na 17 proc. to też jest program, gdzie będą korzystali z tego emeryci – wskazał szef rządu.

Likwidacja PIT dla osób do 26. roku życia, ale też obniżenie kosztów pracy – to wszystko ma dać nowe narzędzia przedsiębiorcom.

– Przygotowujemy warunki na kolejne kwartały, kolejne lata po to, żeby polscy przedsiębiorcy mieli większą możliwość zatrudniania ludzi – dodał Mateusz Morawiecki.

Z informacją o nowych obietnicach wyborczych PiS chce dotrzeć wszędzie. Kampania informacyjna trwa w całej Polsce.

– Chcemy objechać wszystkie gminy i powiaty naszego województwa, żeby zapoznać mieszkańców naszego regionu z nowymi propozycjami programowymi – powiedział wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Z kolei minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński w rozmowie z TV Trwam tłumaczył, że cała „piątka” ma być impulsem prorozwojowym. O takim rozwoju mówi i Bank Światowy, i Unia Europejska.

– W ramach którego nie tylko należy zapewnić wysoki wzrost gospodarczy, ale o takim rozwoju, w którym korzyści, jakie płyną z tego rozwoju, są dzielone z całym społeczeństwem – zaznaczył Jerzy Kwieciński.  

Środki adresowane do społeczeństwa nakręcają konsumpcję. Poprzez kupowanie usług i produktów oraz inwestycje w edukację pieniądze wracają do gospodarki – zaznaczył minister i dodał, że znaczenie gospodarcze ma także rozbudowa sieci połączeń autobusowych.

– Chcemy zapewnić Polakom dostęp zarówno do usług publicznych, jak również usługi edukacyjne, zdrowotne, ale też dostęp do miejsc pracy – mówił polityk.

Wszystko układa się w jedną całość.

– Taki impuls jest klasycznym, bardzo prawidłowym działaniem gospodarczym, co właściwie potwierdzają również nasi przeciwnicy polityczni – powiedział premier Mateusz Morawiecki.  

Najbliższe wybory to sprawdzian i dla PiS, i dla samego premiera, który musi zmobilizować elektorat, stąd kampania informacyjna w całej Polsce. Łatwej ma tutaj opozycja, bo to jej wyborcy chętniej głosują w wyborach do Parlamentu Europejskiego – zwrócił uwagę politolog dr Jacek Sokołowski.

– Wybory europejskie to są wybory, które odznaczają się najniższą frekwencją, najmniejszym zainteresowaniem wyborców. W związku z tym dla PiS zagrożeniem jest to, że ludzie, którzy skądinąd PiS popierają, są gotowi na niego zagłosować, po prostu do tych wyborów nie pójdą – ocenił dr Jacek Sokołowski.

Mobilizację elektoratu premier próbuje osiągnąć poprzez mobilizację rządu. Cała nowa „piątka PiS” ma być zrealizowana jeszcze w tym roku, przed końcem lata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl