fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Rzecznik PiS: Nie dopuścimy, by komisja rodziny stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych

Na pewno nie dopuścimy, by komisja rodziny stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych – napisała w piątek na Twitterze rzecznik PiS Anita Czerwińska. Jakiekolwiek próby uderzania w rodzinę będą przez nas skutecznie blokowane – dodała.

Posłanka Lewicy Magdalena Biejat została w czwartek wybrana na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska we wpisie na Twitterze podkreśliła, że ten wybór to efekt obowiązujących parytetów, a o harmonogramie prac komisji decyduje prezydium. W prezydium zasiada także czworo zastępców przewodniczącej: Urszula Rusecka (PiS), Teresa Wargocka (PiS), Agnieszka Ścigaj (PSL-Kukiz’15) i Marzena Okła-Drewnowicz (KO).

„Funkcja przewodniczącej Komisji Rodziny dla przedstawicielki Lewicy wynika z obowiązujących w Kancelarii Sejmu parytetów. Wszystkim zaniepokojonym przypominam, że PiS ma w komisji większość. O harmonogramie prac decyduje prezydium” – napisała Anita Czerwińska.

„Na pewno nie dopuścimy, by komisja stała się miejscem ideologicznych wojen lewicowych. Jakiekolwiek próby uderzania w rodzinę będą przez nas skutecznie blokowane” – podkreśliła.

Magdalena Biejat w ławach poselskich zasiada pierwszy raz. Z wykształcenia jest socjologiem. Pracowała jako tłumaczka literatury hiszpańskojęzycznej. W Fundacji „Stocznia” zajmowała się m.in. badaniami społeczeństwa obywatelskiego i oceną skuteczności działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe i urzędy. Od 2015 r. jest członkiem Lewicy Razem. W wyborach do parlamentu startowała z okręgu warszawskiego z listy SLD.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl