fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: Radni PiS chcą dokładnych informacji od R. Trzaskowskiego ws. katastrofy ekologicznej na Wiśle

Radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się dokładnych informacji od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego ws. katastrofy ekologicznej na Wiśle.

Do włodarza Warszawy trafi dziś stosowny wniosek radnych. Władze stolicy powiadomiły mieszkańców o awarii układu przesyłowego ścieków w środę, choć jeden z kolektorów miał przestać działać we wtorek. W związku z awarią do Wisły trafia 3 tys. litrów nieczystości na sekundę – podały Wody Polskie.

Podczas konferencji warszawskich radnych PiS-u zapowiedziano wniosek o pełną informację na temat kryzysowej sytuacji. Mówi radny miasta st. Warszawy Michał Szpądrowski.

– Liczymy na to, że pan prezydent chociaż przed radnymi, przed osobami, które tak naprawdę go kontrolują, będzie w stanie opowiedzieć nam o sytuacji. Oczekujemy, że to będzie pan prezydent, że zamiast chować się po tunelach, po jakiś klatkach schodowych w oczyszczalni ścieków „Czajka”, stanie przed radnymi i poinformuje nas o tej sytuacji i że radni, którzy mają większość, nie odrzucą naszego wniosku. Uważamy, że opinia publiczna zasługuje na pełną informację na temat tej katastrofy ekologicznej, która wydarzyła się w związku z brakiem nadzoru i z niewłaściwym nadzorem nad spółką miejską, która kontroluje oczyszczalnię ścieków „Czajka” – podkreśla Michał Szpądrowski.

Usuwanie awarii może potrwać nawet kilka tygodni, bo władze Warszawy wciąż nie wiedzą, jaka była przyczyna i jakie będą realne jej skutki m.in. dla ujęć wody pitnej. W Płocku zebrał się dziś sztab kryzysowy.

Rozprzestrzenianie się tej katastrofy ekologicznej monitoruje Główny Inspektor Ochrony Środowiska, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega kolejne powiaty: płocki, sochaczewski i płoński, przed używaniem wody w Wiśle.

Sprawę bada też prokuratura.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl