fot. wikipedia

Janusz Wojciechowski wkrótce członkiem ETO

Europoseł Janusz Wojciechowski w maju zostanie członkiem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. Ministrowie państw Unii Europejskiej obradujący w Luksemburgu jednomyślnie zaakceptowali kandydaturę eurodeputowanego Prawa i Sprawiedliwości na członka Trybunału.

Janusz Wojciechowski, został wcześniej w kwietniu negatywnie zaopiniowany przez Parlament Europejski. Jego opinia nie była jednak wiążąca.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska z zadowoleniem odebrała decyzję unijnych ministrów. Jednocześnie przypomina zachowanie polityków Platformy Obywatelskiej podczas głosowania w Parlamencie Europejskim.

– Atakowanie człowieka, który przez tyle lat służył Polsce, ludziom, pochylał się nad troskami zwykłych ludzi, zorganizował w kampanii wyborczej prezydenckiej „Dudapomoc”. Był zawsze otwarty, życzliwy i dostępny. Nikt na posiedzeniu Komisji nie podważał kompetencji pana Janusza Wojciechowskiego. Próbowano pokazać, że jest politycznie zaangażowany w bieżącą sytuację w Polsce. Tym samym, co miałoby go dyskredytować? Mimo tego, że głosowanie w Parlamencie Europejskim nie poszło po naszej myśli, stanowisko ministrów rządów UE jest jednoznaczne – podkreśla Jadwiga Wiśniewska.

Janusz Wojciechowski jest prawnikiem i sędzią. Przez wiele lat zasiadał w polskim parlamencie. Był także szefem NIK w latach 1995 2001 r.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj