PAP/Adam Kumorowicz

J. Kaczyński: Większość inwestycji realizujemy z naszych środków, nie europejskich

Zdecydowana większość inwestycji samorządowych i państwowych jest dziś realizowana za nasze środki, nie europejskie, albo przynajmniej pół na pół – powiedział w niedzielę w Ostrowcu Świętokrzyskim prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Jak zastrzegł, nie oznacza to, że środki europejskie się Polsce nie należą.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami w Ostrowcu Świętokrzyskim powiedział, że „bardzo wielu Polaków cały czas uważa, że jak budowany jest chodnik gdzieś na wsi, to za środki europejskie. Nie jest to ich wina, bo taka była propaganda”.

„Dzisiaj zdecydowana większość inwestycji samorządowych czy państwowych odbywa się za nasze środki albo przynajmniej pół na pół. Nie jest tak, jak było kiedyś. Polska jest dużo bogatsza, dużo silniejsza” – podkreślił prezes PiS.

Jak zaznaczył, nie oznacza to, że środki europejskie się Polsce nie należą.

„Zostały już załatwione, chociaż zostały załatwione z elementem malutkiego znaku zapytania, bo wola drugiej strony jest chwiejna” – mówił Kaczyński.

W ocenie polityka „jedni postępują już racjonalnie” w związku z wojną na Ukrainie i pomocą, jaką niesie Polska.

„Natomiast ciągle są różnego rodzaju lewackie przeświadczenia, za którymi zresztą często kryją się zwykłe interesy, często brudne interesy i często rosyjskie pieniądze” – zaznaczył prezes PiS.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl