fot. Monika Bilska

Debata politycznych liderów

Kampania wyborcza do jesiennych wyborów nabiera tempa. Podkręcić emocje mogłaby debata głównych rywali – prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i lidera Koalicji Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Takiego starcia nie wyobraża sobie jednak marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Jak wynika z sondaży, Zjednoczona Prawica idzie pewnie po drugą kadencję. 

– Jesteśmy nastawieni przede wszystkim na pracę, pracę, pracę i pokorę. Jaki będzie wynik? O tym 13 października zadecydują Polacy – mówi marszałek Senatu Stanisław Karczewski. 

Ci przed każdymi wyborami czekają jednak na wymianę poglądów w debacie politycznej. Z pewnością wiele emocji przyniosłoby starcie głównych konkurentów – prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i lidera Koalicji Obywatelskiej Grzegorza Schetyny. Tego nie wyobraża sobie jednak Stanisław Karczewski. 

– Spotykam się z mieszkańcami i porównuję wystąpienia pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który mówi bez kartki, mówi z głowy, mówi z serca, który wie, o czym mówi – podkreśla.

I ma wszystko poukładane – zaznaczał na antenie Polskiego Radia marszałek Senatu. Jego zdaniem Grzegorz Schetyna to jego zupełne przeciwieństwo.

– Grzegorz Schetyna musi czytać z promptera i jeszcze się myli, zapomina o swoim programie przedstawionym nieco wcześniej. Więc nie wyobrażam sobie takiej debaty – wskazuje.

Nie jest jednak powiedziane, że do niej nie dojdzie. O tym zadecydują sztaby wyborcze ugrupowań.

TV Trwam News

drukuj