Pomorze Zachodnie: J. Kaczyński spotkał się z członkami PiS

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński spotkał się w niedzielę w Szczecinie z zachodniopomorskimi działaczami partii. W trakcie spotkania mówił m.in. o powstaniu specjalnych struktur regionalnych do wyborów samorządowych. Wydarzenie było zamknięte dla mediów.

Poseł PiS Michał Jach powiedział w niedzielę PAP, że wizyta w stolicy Pomorza Zachodniego wpisuje się w cykl spotkań, jakie prezes PiS zaplanował z najważniejszymi członkami partii.

Poseł powiedział, że Jarosław Kaczyński podczas spotkania zapowiedział „powołanie na czas wyborów samorządowych specjalnych struktur”.

„Partia podjęła decyzję, że w każdym okręgu zostanie wyznaczony pełnomocnik do spraw wyborów samorządowych z posłów, którzy pełnią w tej chwili swoją pierwszą kadencję w Sejmie” – dodał.

Jach wyjaśnił, że pełnomocnicy będą odpowiadać za przeprowadzenie selekcji kandydatów oraz ich przeszkolenie do udziału w kampanii.

„Do zadań pełnomocników będzie należeć przygotowanie rzetelnych wyborów, aby nie powtórzyły się skandaliczne wyniki z ostatnich wyborów samorządowych” – zaznaczył.

Poseł podkreślił, że warunkiem koniecznym, by wygrać wybory jest rozbudowa struktur partii.

„Potrzebujemy rzetelnych, uczciwych, chcących pracować kolejnych członków Prawa i Sprawiedliwości. W wielu samorządach dzieje się bardzo źle, dlatego konieczna jest dobra zmiana w Polsce powiatowej” – powiedział poseł.

Dodał, że wśród poruszanych na spotkaniu spraw, obok kwestii dotyczącej realizacji reformy edukacji, pojawił się także temat wprowadzenia reformy sądowniczej.

„Największy problem, jaki stoi przed nami, dotyczy sądów. Kuriozalne wyroki mogą opóźnić lub uniemożliwić przeprowadzanie pewnych zmian. Sądy nie mogą działać na szkodę polskiej racji stanu” – wskazał pos. Jach.

Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim poruszono również kwestie dotyczące rozwoju przemysłu stoczniowego na Pomorzu Zachodnim oraz planów infrastrukturalnych, m.in. budowy drogi S3 oraz S6.

W spotkaniu z prezesem partii na terenie Zespołu Szkół Salezjańskich w Szczecinie uczestniczyło ok. 250 osób z całego województwa zachodniopomorskiego. W wydarzeniu wzięli udział także wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

PAP/RIRM

drukuj