PiS zapowiada nadzwyczajne posiedzenie komisji sportu ws. dopingu na IO

Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Sportu ws. dopingu w Rio de Janeiro. Sprawa dotyczy polskiego sztangisty Tomasza Zielińskiego, u którego stwierdzono obecność nandrolonu. Posiedzenie miałoby się odbyć po zakończeniu igrzysk w Rio de Janeiro.

Posłowie będą chcieli dowiedzieć się od Ministerstwa Sportu o przebiegu kontroli w Polskim Związku Podnoszenia Ciężarów i o płynących z niej wnioskach na przyszłość.

Poseł Jacek Falfus, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sportu, mówi, że z obecnej sytuacji trzeba wyciągnąć wnioski. Nie wykluczył wprowadzenia systemowych zmian.

Kiedy zawodzi szkolenie i przynosi to w jakiś sposób hańbę naszym zawodnikom w danej dyscyplinie sportu, to coś trzeba z tym zrobić. Trzeba się zastanowić jakie były przyczyny takiego działania i czy jest to jakaś działalność stricte szersza niż indywidualna działalność poszczególnych zawodników, nawet jeżeli jest to w jednej dyscyplinie sportu. Jest to bardziej podejrzane wtedy. Myślę, że trzeba tu wykazać rozwagę, bo można po prostu zaszkodzić dyscyplinie, a ta dyscyplina od wielu dziesięcioleci w Polsce była na dobrym poziomie – podkreśla Jacek Falfus.

Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie poinformowała, że także Adrian Zieliński – brat Tomasza –  stosował niedozwolone środki dopingowe. Również chodziło o nandrolon. Zawodnik został wykluczony z polskiej ekipy w Rio.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl