Europosłowie PiS pytają o udział szefa KE w obchodach 200. rocznicy urodzin Karola Marksa

Eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk i Stanisław Ożóg skierowali do Komisji Europejskiej i Rady Unii Europejskiej pisemne pytanie o udział przewodniczącego KE Jean-Claude’a Junckera w zeszłotygodniowych obchodach 200. rocznicy urodzin Karola Marksa.

Szef KE był głównym mówcą podczas piątkowej uroczystości urodzin rewolucyjnego działacza w niemieckim Trewirze. Europosłowie wskazują, że ideologia, którą stworzył Marks, przyniosła ponad 100 mln ofiar na terytorium wielu krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zwracają także uwagę, że komunizm spowodował dewastację wielu gospodarek.

Dr Zbigniew Kuźmiuk nie ukrywa zdziwienia, że przewodniczący KE Jean-Claude Juncker wziął udział w takich uroczystościach.

Szef ważnej instytucji europejskiej nie powinien w czymś takim uczestniczyć, bo nie uczestniczył tam jako osoba prywatna, ale jako szef ważnej unijnej instytucji, która skupia 28 krajów, w tym dużą część krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które tego totalitarnego ustroju doświadczyły, a skutki ponoszą do dzisiaj – zaznacza Zbigniew Kuźmiuk.

Częścią obchodów w Trewirze było odsłonięcie pomnika Marksa. Mierząca 5,5 m. wysokości figura z brązu została podarowana przez Chińską Republikę Ludową. Zagraniczne agencje zwracają uwagę, że jest to pierwszy nowy monument Marksa ustawiony w Niemczech od czasu upadku NRD.

Karol Marks był działaczem rewolucyjnym, współzałożycielem I Międzynarodówki i współautorem „Manifestu Komunistycznego”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl