Świętokrzyskie: w niedzielę ogólnopolska konwencja PiS poświęcona rolnictwu

Sytuacja w rolnictwie będzie głównym tematem ogólnopolskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbędzie się w niedzielę w Sandomierzu. Spotkanie będzie inauguracją naszej kampanii wyborczej – zapowiedział szef świętokrzyskich struktur partii, poseł Krzysztof Lipiec.

Krzysztof Lipiec w poniedziałek na konferencji prasowej w Kielcach poinformował, że w niedzielnej konwencji udział wezmą m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, którzy przedstawią szczegóły „Planu dla Wsi”.

„To dla nasz szczególny zaszczyt i wyróżnienie” – podkreślił polityk PiS.

Pos. Lipiec zaznaczył, że nowy „Plan dla Wsi” zakłada wsparcie dla rolników, na którym – jego zdaniem – skorzystają także mieszkańcy większych miejscowości.

„Dzisiaj, polscy rolnicy, którzy produkują dobrą, zdrową żywność, są najsłabszym ogniwem w łańcuchu dostaw żywności od pola, aż po konsumencki stół. Rzecz sprowadza się do tego, żeby rolnicy mieli godziwą płacę za to, co wyprodukują na polskiej ziemi, a mieszkańcy miast, którzy są beneficjentami ich ciężkiej pracy, płacili za te produkty jak najniższe ceny” – mówił Krzysztof Lipiec.

Jak dodał, obecnie największym beneficjentem „tego, co się dzieje na polskiej wsi, a więc tego, co rolnicy wyprodukują na swojej ziemi”, są pośrednicy.

„My ten stan rzeczy chcemy zmienić, dlatego też został ogłoszony Plan dla Wsi” – powiedział polityk PiS.

Krzysztof Lipiec odniósł się także do ostatniego sondażu IBRIS, z którego wynika, że w woj. świętokrzyskim jego partia może liczyć na 42 proc. głosów.

„To z całą pewnością świadczy o tym, że PiS w woj. świętokrzyskim jest wiarygodnym środowiskiem politycznym. Dotrzymujemy naszych obietnic, staramy się być bardzo aktywnymi i być blisko naszych wyborców, co przełożyło się na to poparcie” – powiedział szef partii w regionie.

Członek sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, poseł PiS Marek Kwitek przekonywał, że rządowy program dot. wsparcia dla wsi jest bardzo dobrze przyjmowany wśród rolników i sadowników.

„Musimy mieć świadomość, że ten i ubiegły rok pokazały, iż konieczna jest jednak ingerencja i pomoc państwa dla rolników w sytuacjach bardzo trudnych. Nie może być tak, że niewidzialna ręka rynku tylko ma regulować kwestie związane z popytem i podażą na tym rynku. Jest potrzebna opieka i pomoc państwa, czego przykładem może być tegoroczna susza” – powiedział Marek Kwitek.

Konwencja rozpocznie się w niedzielę o godz. 13.00 na sandomierskim rynku.

PAP/RIRM

drukuj