fot. PAP/Zbigniew Meissner

PiS chce podbić frekwencję wyborczą w gminach do 20 tys. mieszkańców

Obóz rządzący wychodzi z inicjatywą, której celem będzie podbicie wyborczej frekwencji w gminach do 20 tys. mieszkańców.

Po niedzielnej konwencji politycy PiS-u udali się w trasę. Premier Mateusz Morawiecki przebywał w Ślemieniu w woj. śląskim. Nieprzypadkowo dotarł do strażaków ochotników, bo to oni mają skorzystać na działaniach na rzecz podwyższenia wyborczej frekwencji.

– Wzorem wyborów poprzednich chcemy zaproponować pewnego rodzaju rywalizację w powiatach, w gminach, tak aby gminy do 20 tys. mogły w poszczególnych powiatach rywalizować ze sobą, w której gminie będzie najwyższa frekwencja – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

To nawiązanie do akcji wzmacniającej frekwencję, znanej wcześniej pod hasłem „Bitwa o wozy”. Wtedy program też obejmował gminy do 20 tys. mieszkańców, a do zwycięzców trafiały promesy na zakup wozów strażackich.

– Tym razem ta propozycja będzie dotyczyła tego, aby można było przeznaczyć do miliona złotych na remont, modernizację remizy strażackiej – wyjaśnił szef rządu.

Jeśli wygra gmina, w której nie ma remizy, nagrodę będzie można przeznaczyć na inny budynek służący na co dzień lokalnej społeczności.

 

TV Trwam News

drukuj