fot. facebook.com

R. Fogiel: Analizujemy inne okręgi wyborcze, nie wykluczamy kolejnych wniosków do SN

Protesty wyborcze można składać do dzisiaj do północy; analizujemy inne okręgi, nie wykluczamy, że jeszcze się takie znajdą, o przeliczenie głosów w których będziemy wnioskować – powiedział w poniedziałek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

PiS złożył wnioski do Sądu Najwyższego w ramach protestów wyborczych; chodzi o ponowne przeliczenie głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu: nr 75 (Katowice) i nr 100 (Koszalin).

W okręgu nr 75 do Senatu została wybrana wiceprezeska partii Wiosna Gabriela Morawska-Stanecka (KW SLD). Poparło ją 50,93 proc. głosujących. Jej kontrkandydat, senator minionej kadencji, Czesław Ryszka (PiS) otrzymał poparcie 49,07 proc. wyborców. Na Gabrielę Morawską-Stanecką głosowały 64 172 osoby, a na Czesława Ryszkę 61 823 wyborców.

Radosław Fogiel na poniedziałkowym briefingu prasowym odpowiadając na pytanie o przyczyny złożenia wniosku do SN powiedział, że różnica głosów uzyskanych przez oboje polityków była nieduża, a równocześnie w okręgu była duża liczba głosów nieważnych.

Protesty można składać do dzisiaj do północy, jeszcze analizujemy inne okręgi, nie wykluczamy, że jeszcze się takie znajdą” – powiedział zastępca rzecznika PiS.

 

PAP

drukuj