fot. PAP/Radek Pietruszka

Dziś poznamy szczegóły umowy PiS-Kukiz’15

Dziś mamy poznać szczegóły umowy programowej Prawa i Sprawiedliwości z Kukiz’15. Przedstawią je podczas wspólnej konferencji liderzy obu formacji: Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz.

Partie mają współpracować na zasadzie współdziałania programowego, a nie koalicji politycznej.

Porozumienie zostało podpisane dwa tygodnie temu. Jak przekazał Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15, w ramach ustalania warunków umowy rozmawiano o 20 projektach ustaw, które mają być przygotowane przez obie partie. [czytaj więcej]

Do Sejmu trafił już np. wypracowany wspólnie projekt ustawy antykorupcyjnej. Partia rządząca pozytywnie ocenia też pomysł powołania sędziów pokoju. Jan Mosiński, poseł PiS, zaznaczył, że do współpracy z Pawłem Kukizem należy podejść rzeczowo i to może przynieść dobre rezultaty dla Polski.

– Obserwuję od poprzedniej kadencji pana Pawła Kukiza jako polityka, posła. Dostrzegam w nim pewną zmianę. Jeżeli ktoś traktuje formację Kukiz’15 przedmiotowo, jak było to w przypadku PSL-u, to kończy się to właśnie bolesnym rozstaniem. Jeżeli natomiast ktoś traktuje formację Kukiz’15 i samego Pawła Kukiza podmiotowo, a tak traktuje to partnerstwo pan premier Jarosław Kaczyński, to z tego będą dobre owoce. Myślę, że wzajemne wsparcie w różnych projektach ustaw będzie przynosiło pozytywny efekt dla Polski i Polaków – ocenił Jan Mosiński.

Porozumienie to efekt wielu spotkań, z których ostatnie, w jakim uczestniczyli Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz, odbyło się 31 maja w KPRM.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj