fot. Monika Bilska

Śląskie: strażak i przechodzień uratowali tonącego trzylatka

Strażak i przechodzień uratowali tonącego w rzece Czarna Przemsza w Będzinie chłopca. Trzylatek był reanimowany. Po przewiezieniu do szpitala czuł się już dobrze – przekazali strażacy.

Jak wynika z informacji komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, w sobotę tamtejsi funkcjonariusze pracowali w centrum miasta przy usuwaniu z Czarnej Przemszy rękawa sorpcyjnego, gdy zauważyli kilkuletnie dziecko zbliżające się po drugiej stronie do rzeki.

Rzeka na tym odcinku jest skanalizowana, płynie w wykopie z łagodnie opadającymi brzegami, a po obu stronach znajdują się miejskie bulwary.

„Dziecko nie reagowało na krzyki i wpadło do wody. Ze względu na głębokość oraz nurt rzeki, chłopiec natychmiast znalazł się pod wodą” – zrelacjonowali będzińscy strażacy.

Jak zaznaczyli, na ratunek wskoczył starszy aspirant Mateusz Dyraga, a w pomoc zaangażowała się osoba postronna – pan Kamil Pietluch. Chłopczyk po wyjęciu na brzeg nie miał funkcji życiowych. Natychmiast podjęto reanimację, dzięki której odzyskał krążenie i oddech.

Dziecko po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego zostało przetransportowane do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu. Po pewnym czasie okazało się, że czuje się dobrze. Pozostał na obserwacji w szpitalu.

Będzińscy strażacy zaznaczyli, że wraz z rozpoczętymi wakacjami kolejny raz apelują o opiekę nad dziećmi. Przypomnieli też słowa ze strażackiego ślubowania: „Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia, nawet z narażeniem życia”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl