fot. flickr

USA: napastnik zastrzelił dwie osoby i ranił troje policjantów w Teksasie

Uzbrojony w broń palną napastnik zabił dwie osoby i ranił cztery inne, w tym troje policjantów, a następnie odebrał sobie życie w sobotę wieczorem czasu miejscowego na obszarze metropolitarnym Dallas-Fort Worth w stanie Teksas w USA – podała w niedzielę agencja AP.

Życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział Matt Spillane, przedstawiciel policji w mieście Haltom.

Według niego policjanci wezwani na miejsce w związku z wystrzałami w jednym z domów odpowiedzieli ogniem na strzały napastnika. Jeden z policjantów został ranny w obie nogi, a drugi w rękę. Sprawca najprawdopodobniej sam się zastrzelił.

Wewnątrz domu znajdowała się martwa kobieta, a na zewnątrz budynku ciało mężczyzny. Starsza kobieta, która zadzwoniła na policję, jest ranna. Przy sprawcy znaleziono „karabin w stylu wojskowym” i broń krótką – przekazał wcześniej stacji WFAA-TV inny przedstawiciel policji, Rick Alexander.

Motyw działania napastnika nie jest znany.

„W centrum naszego zainteresowania jest teraz, jak i dlaczego to się stało” – powiedział agencji AP Spillane.

Dodał, że śledztwo zostanie przekazane Strażnikom Teksasu, elitarnej jednostce policyjnej działającej w tym stanie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl