fot. twitter.com/NFOSiGW

Samorządy mogą otrzymać do 250 mln zł na poszukiwanie wód termalnych

Z 70 mln zł do 250 mln zł zwiększono rozdział środków w programie NFOŚiGW dla samorządów „Udostępnianie wód termalnych w Polsce”. Ponadto przedłużono termin składania wniosków o dofinansowanie projektów – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Termin składania wniosków w programie priorytetowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW ) pn. „Udostępnianie wód termalnych w Polsce” wydłużono do 30 września br. – przekazano w komunikacie resortu klimatu i środowiska.

Jednocześnie zwiększono planowany rozdział środków w tym programie z 70 mln zł do 250 mln zł – zaznaczyło MKiŚ.

Jak podano na stronie NFOŚiGW, celem programu jest wykonywanie prac i robót geologicznych związanych z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż wód termalnych w celu ich udostępnienia. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego lub związki jednostek samorządu terytorialnego.

Budżet na realizację celu programu wynosi do 480 mln zł. Dofinansowanie będzie udzielane w formie dotacji do 100 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym.

Szczegółowe informacje dot. programu „Udostępnianie wód termalnych w Polsce” dostępne są [tutaj]

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl